Clock icon
8:00 - 20:00
Address icon
Žriedlová 11, 040 01 Košice

O nás

CASSOVAR

CASSOVAR BUSINESS CENTER
svojou podlažnou plochou ( viac ako 60 000m2) a k tomu prináležiacim rezidenčným objektom s takmer stovkou nadštandardných bytov srdci mesta je najväčším administratívno obchodným komplexom nielen v Košiciach, ale okrem Bratislavy aj na celom Slovensku. Je postavený v geometrickom strede mesta a jeho dominantou je zachovaný 60 metrov vysoký komín – dominanta celého Komplexu.

Komplex Cassovar (názov prenesený z pôvodného pivovaru na ktorého základoch vznikol) je koncipovaný ako nové - moderné centrum mesta s bývaním, obchodmi, službami, takmer 2500 pracovnými miestami, novou dopravou, parkoviskami ale aj parkom okolo pôvodnej kaplnky. Jeho neprehliadnuteľné smelé architektonické aj technickéa technologické riešenie predstavuje vysoký európsky štandard v tomto segmente.

Administratívno – obchodné centrum je koncipované ako dve vertikály – sídlo svetového giganta v IT segmente ,spoločnosti -T-Systems, ktoré dominujú nad horizontálnou2 podlažnou podnožou – Galériou Cassovar - retailovým priestorom zameraným na služby, kaviarne, reštaurácie....

Súčasťou komplexu sú:

• 2 podzemné technické a parkovacie podlažia na 15.500 m² pre 480 áut,
• 2 retailové podlažia na 13.500 m² pre obchodné, relaxačné stravovacie prevádzky a služby, so zatrávnenou pochôdznou strechou a
• jednu 7- a druhú 9-podlažnú administratívnu budovu spolu na 31.000 m² kancelárií typu A pre cca 2500 pracovných miest IT spoločností a v každej budove so samostatným technologickým podlažím.